ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ISMWORK CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45757833) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ulmu Com. Ulmu, BRĂILA, înregistrată la 7 martie 2022, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.141.870 lei, profit net de 214.109 lei, datorii de 120.928 lei, capitaluri proprii de 214.349 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.141.870lei

Venituri totale

2.141.879lei

Rezultat net

214.109lei

Datorii

120.928lei

Capitaluri proprii

214.349lei

Capital de lucru

153.786lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

112.730lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J9/181/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J09/181/2022
Data înregistrării
7 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BRĂILA, SAT ULMU COM. ULMU, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.55

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,8%
Profitul, față de anul trecut
+157,3%
Creștere anuală compusă
+72,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.93%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.27 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare36.07%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință39.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA972022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate60.563lei
I2Active circulante274.714lei
I3Stocuri36.218lei
I4Creanțe96.108lei
I5Casa și conturi la bănci142.388lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii120.928lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri214.349lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.141.870lei
I14Venituri totale2.141.879lei
I15Cheltuieli totale1.876.505lei
I16Profit brut265.374lei
I18Profit net214.109lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă10%
Marjă brută12,39%
Rentabilitatea capitalurilor99,89%
Rentabilitatea activelor63,86%
Grad de îndatorare36,07%
Lichiditate curentă2,27
Cifră de afaceri pe salariat112.730lei
Fond de rulment153.786lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
39,8%
Creștere anuală compusă
72,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.141.870 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 214.109 lei.
ISMWORK CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 120.928 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ISMWORK CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ISMWORK CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .