RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.

Activă

3512 Transportul energiei electrice

RADI SOLUTION COMPANY S.R.L. (CUI 45673686) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 21 februarie 2022, cu activitatea principală „transportul energiei electrice” (CAEN 3512).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 473.394 lei, profit net de 2.449 lei, datorii de 829.299 lei, capitaluri proprii de 19.050 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
97.75%
Solvabilitate
2.25%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

473.394lei

Venituri totale

473.394lei

Rezultat net

2.449lei

Datorii

829.299lei

Capitaluri proprii

19.050lei

Capital de lucru

9.277lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000607227
Data înregistrării
21 februarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
3512 — Transportul energiei electrice
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. AGATHA BÂRSESCU, NR.6, ET.1, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+82%
Profitul, față de anul trecut
-85,3%
Creștere anuală compusă
+82%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.25%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.52%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.75%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință82.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.773lei
I2Active circulante838.576lei
I3Stocuri45.455lei
I4Creanțe788.711lei
I5Casa și conturi la bănci4.410lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii829.299lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.050lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă473.394lei
I14Venituri totale473.394lei
I15Cheltuieli totale470.489lei
I16Profit brut2.905lei
I18Profit net2.449lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă0,52%
Marjă brută0,61%
Rentabilitatea capitalurilor12,86%
Rentabilitatea activelor0,29%
Grad de îndatorare97,75%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment9.277lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
82,03%
Creștere anuală compusă
82,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 473.394 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.449 lei.
RADI SOLUTION COMPANY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 829.299 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RADI SOLUTION COMPANY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RADI SOLUTION COMPANY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3512 — Transportul energiei electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .