FLO-TA BEST CARS S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

FLO-TA BEST CARS S.R.L. (CUI 45642868) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 15 februarie 2022, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 164.750 lei, profit net de 67.388 lei, datorii de 49.636 lei, capitaluri proprii de 1.000 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.17 x
Îndatorare
98.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

164.750lei

Venituri totale

288.304lei

Rezultat net

67.388lei

Datorii

49.636lei

Capitaluri proprii

1.000lei

Capital de lucru

-41.412lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

82.375lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000196275
Data înregistrării
15 februarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. ECOULUI, NR.4, BL.G12, SC.B, ET.2, AP.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,5%
Profitul, față de anul trecut
+239%
Creștere anuală compusă
+126,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.97%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.17 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate40.9%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare98.03%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință21.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA472022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate42.412lei
I2Active circulante8.224lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe623lei
I5Casa și conturi la bănci7.601lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii49.636lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.000lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă164.750lei
I14Venituri totale288.304lei
I15Cheltuieli totale218.090lei
I16Profit brut70.214lei
I18Profit net67.388lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă40,9%
Marjă brută42,62%
Rentabilitatea capitalurilor6.738,8%
Rentabilitatea activelor133,08%
Grad de îndatorare98,03%
Lichiditate curentă0,17
Cifră de afaceri pe salariat82.375lei
Fond de rulment-41.412lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
21,5%
Creștere anuală compusă
126,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre FLO-TA BEST CARS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 164.750 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 67.388 lei.
FLO-TA BEST CARS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.636 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLO-TA BEST CARS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLO-TA BEST CARS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .