SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L. (CUI 45608491) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Alba Iulia, ALBA, înregistrată la 9 februarie 2022, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.238.321 lei, profit net de 601.778 lei, datorii de 1.625.560 lei, capitaluri proprii de 1.636.436 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-16.8%
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.238.321lei

Venituri totale

6.288.740lei

Rezultat net

601.778lei

Datorii

1.625.560lei

Capitaluri proprii

1.636.436lei

Capital de lucru

508.681lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

389.895lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1/148/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J01/148/2022
Data înregistrării
9 februarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. EMIL RACOVIŢĂ, NR.31, BL.5, ET.3, AP.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-16,8%
Profitul, față de anul trecut
-71,5%
Creștere anuală compusă
+33,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.17%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.65%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare49.83%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-16.8%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.127.755lei
I2Active circulante2.134.241lei
I3Stocuri184.979lei
I4Creanțe1.545.177lei
I5Casa și conturi la bănci404.085lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.625.560lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.636.436lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.238.321lei
I14Venituri totale6.288.740lei
I15Cheltuieli totale5.513.046lei
I16Profit brut775.694lei
I18Profit net601.778lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă9,65%
Marjă brută12,43%
Rentabilitatea capitalurilor36,77%
Rentabilitatea activelor18,45%
Grad de îndatorare49,83%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat389.895lei
Fond de rulment508.681lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-16,8%
Creștere anuală compusă
33,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.238.321 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 601.778 lei.
SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.625.560 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SUSTAINABLE COMMERCIAL FLOORING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .