GENESI ESSENCE S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

GENESI ESSENCE S.R.L. (CUI 45593927) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vatra-Dornei, SUCEAVA, înregistrată la 7 februarie 2022, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.441.211 lei, profit net de 788.559 lei, datorii de 393.220 lei, capitaluri proprii de 788.799 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-27.96%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.441.211lei

Venituri totale

1.459.215lei

Rezultat net

788.559lei

Datorii

393.220lei

Capitaluri proprii

788.799lei

Capital de lucru

653.880lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

360.303lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000266330
Data înregistrării
7 februarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. UNIRII, NR.67, AP.50

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-28%
Profitul, față de anul trecut
-44,7%
Creștere anuală compusă
+97,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.73%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.66 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate54.72%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare33.27%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-27.96%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA902022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate134.919lei
I2Active circulante1.047.100lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe794.574lei
I5Casa și conturi la bănci252.526lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii393.220lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri788.799lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.441.211lei
I14Venituri totale1.459.215lei
I15Cheltuieli totale520.454lei
I16Profit brut938.761lei
I18Profit net788.559lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă54,72%
Marjă brută65,14%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor66,71%
Grad de îndatorare33,27%
Lichiditate curentă2,66
Cifră de afaceri pe salariat360.303lei
Fond de rulment653.880lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-27,96%
Creștere anuală compusă
97,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre GENESI ESSENCE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GENESI ESSENCE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.441.211 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 788.559 lei.
GENESI ESSENCE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENESI ESSENCE S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are GENESI ESSENCE S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENESI ESSENCE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 393.220 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENESI ESSENCE S.R.L.?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENESI ESSENCE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENESI ESSENCE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .