TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L. (CUI 45557754) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 1 februarie 2022, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.010.868 lei, profit net de 109.352 lei, datorii de 419.117 lei, capitaluri proprii de 98.925 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.25%
Lichiditate
0.72 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.010.868lei

Venituri totale

1.016.941lei

Rezultat net

109.352lei

Datorii

419.117lei

Capitaluri proprii

98.925lei

Capital de lucru

-116.228lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

336.956lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/179/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022000179322
Data înregistrării
1 februarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. AUTOGĂRII, NR.16, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,3%
Profitul, față de anul trecut
+1.125,1%
Creștere anuală compusă
-3,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.94%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.72 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare80.25%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință17.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA622022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate219.375lei
I2Active circulante302.889lei
I3Stocuri82.839lei
I4Creanțe171.274lei
I5Casa și conturi la bănci48.776lei
I6Cheltuieli în avans768lei

Pasiv

I7Datorii419.117lei
I8Venituri în avans4.990lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri98.925lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.010.868lei
I14Venituri totale1.016.941lei
I15Cheltuieli totale873.861lei
I16Profit brut143.080lei
I18Profit net109.352lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă10,82%
Marjă brută14,15%
Rentabilitatea capitalurilor110,54%
Rentabilitatea activelor20,94%
Grad de îndatorare80,25%
Lichiditate curentă0,72
Cifră de afaceri pe salariat336.956lei
Fond de rulment-116.228lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
17,32%
Creștere anuală compusă
-3,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.010.868 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 109.352 lei.
TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 419.117 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANSILVANIA RECYCLING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .