MINA METAL COLLECT S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

MINA METAL COLLECT S.R.L. (CUI 45504040) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 20 ianuarie 2022, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.799.951 lei, profit net de 186.286 lei, datorii de 2.552.853 lei, capitaluri proprii de 246.526 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-54.01%
Îndatorare
91.19%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.799.951lei

Venituri totale

2.854.001lei

Rezultat net

186.286lei

Datorii

2.552.853lei

Capitaluri proprii

246.526lei

Capital de lucru

-124.369lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

559.990lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000947404
Data înregistrării
20 ianuarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR AVIONULUI, NR.26, BIROUL B, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-54%
Profitul, față de anul trecut
-82,8%
Creștere anuală compusă
+22,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.81%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.65%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare91.19%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-54.01%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA472022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate370.895lei
I2Active circulante2.428.484lei
I3Stocuri1.619.442lei
I4Creanțe760.767lei
I5Casa și conturi la bănci48.275lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.552.853lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri246.526lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.799.951lei
I14Venituri totale2.854.001lei
I15Cheltuieli totale2.625.530lei
I16Profit brut228.471lei
I18Profit net186.286lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă6,65%
Marjă brută8,16%
Rentabilitatea capitalurilor75,56%
Rentabilitatea activelor6,65%
Grad de îndatorare91,19%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat559.990lei
Fond de rulment-124.369lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-54,01%
Creștere anuală compusă
22,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre MINA METAL COLLECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MINA METAL COLLECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.799.951 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 186.286 lei.
MINA METAL COLLECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MINA METAL COLLECT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are MINA METAL COLLECT S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MINA METAL COLLECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.552.853 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MINA METAL COLLECT S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MINA METAL COLLECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MINA METAL COLLECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .