RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

RAP STEEL PRODUCTION S.R.L. (CUI 45475328) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Ghimbav, BRAŞOV, înregistrată la 14 ianuarie 2022, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.709.444 lei, profit net de 72.837 lei, datorii de 11.680.297 lei, capitaluri proprii de 1.049.585 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
91.93%
Solvabilitate
8.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.709.444lei

Venituri totale

10.290.068lei

Rezultat net

72.837lei

Datorii

11.680.297lei

Capitaluri proprii

1.049.585lei

Capital de lucru

-4.376.526lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

359.609lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/111/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022000111081
Data înregistrării
14 ianuarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, STR. TRAIAN VUIA, NR.29, CORP RSP01

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,2%
Profitul, față de anul trecut
-82,5%
Creștere anuală compusă
+55%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.26%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.63 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.75%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.93%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-3.2%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA422022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.401.736lei
I2Active circulante7.303.771lei
I3Stocuri2.642.352lei
I4Creanțe4.546.875lei
I5Casa și conturi la bănci114.544lei
I6Cheltuieli în avans24.375lei

Pasiv

I7Datorii11.680.297lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.049.585lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.709.444lei
I14Venituri totale10.290.068lei
I15Cheltuieli totale10.206.810lei
I16Profit brut83.258lei
I18Profit net72.837lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă0,75%
Marjă brută0,86%
Rentabilitatea capitalurilor6,94%
Rentabilitatea activelor0,57%
Grad de îndatorare91,93%
Lichiditate curentă0,63
Cifră de afaceri pe salariat359.609lei
Fond de rulment-4.376.526lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-3,2%
Creștere anuală compusă
55,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.709.444 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 72.837 lei.
RAP STEEL PRODUCTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.680.297 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAP STEEL PRODUCTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .