TONITON MAG CONS S.R.L.

Activă

5210 Depozitări

TONITON MAG CONS S.R.L. (CUI 45471172) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Murgaşi Com. Murgaşi, DOLJ, înregistrată la 13 ianuarie 2022, cu activitatea principală „depozitări” (CAEN 5210).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.438.960 lei, profit net de 175.187 lei, datorii de 409.055 lei, capitaluri proprii de 264.115 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.77%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.438.960lei

Venituri totale

1.442.254lei

Rezultat net

175.187lei

Datorii

409.055lei

Capitaluri proprii

264.115lei

Capital de lucru

243.579lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.438.960lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000095161
Data înregistrării
13 ianuarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
5210 — Depozitări
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT MURGAŞI COM. MURGAŞI, STR. POPA MURGĂŞANU, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+155,1%
Profitul, față de anul trecut
+97,4%
Creștere anuală compusă
+155,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.23%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.6 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.17%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.77%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință155.07%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate20.536lei
I2Active circulante652.634lei
I3Stocuri634.049lei
I4Creanțe3.624lei
I5Casa și conturi la bănci14.961lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii409.055lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri264.115lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.438.960lei
I14Venituri totale1.442.254lei
I15Cheltuieli totale1.233.698lei
I16Profit brut208.556lei
I18Profit net175.187lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă12,17%
Marjă brută14,49%
Rentabilitatea capitalurilor66,33%
Rentabilitatea activelor26,02%
Grad de îndatorare60,77%
Lichiditate curentă1,60
Cifră de afaceri pe salariat1,44 mil.lei
Fond de rulment243.579lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
155,07%
Creștere anuală compusă
155,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5210 Depozitări

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre TONITON MAG CONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TONITON MAG CONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.438.960 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 175.187 lei.
TONITON MAG CONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TONITON MAG CONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2022 și 2023.
Câți angajați are TONITON MAG CONS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TONITON MAG CONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 409.055 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TONITON MAG CONS S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TONITON MAG CONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TONITON MAG CONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5210 — Depozitări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .