SHUMY TOUR S.R.L.

Activă

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

SHUMY TOUR S.R.L. (CUI 45432874) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vădurele Com. Năpradea, SĂLAJ, înregistrată la 6 ianuarie 2022, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 358.312 lei, profit net de 47.344 lei, datorii de 265.101 lei, capitaluri proprii de 42.925 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.21 x
Îndatorare
86.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

358.312lei

Venituri totale

358.388lei

Rezultat net

47.344lei

Datorii

265.101lei

Capitaluri proprii

42.925lei

Capital de lucru

-208.212lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

119.437lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J31/8/2022
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2022000008312
Data înregistrării
6 ianuarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT VĂDURELE COM. NĂPRADEA, VĂDURELE, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+165,9%
Profitul, față de anul trecut
+1.277,4%
Creștere anuală compusă
+97,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.94%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.21 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate13.21%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare86.06%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință165.91%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA582022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate251.137lei
I2Active circulante56.889lei
I3Stocuri5.966lei
I4Creanțe13.705lei
I5Casa și conturi la bănci37.218lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii265.101lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri42.925lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă358.312lei
I14Venituri totale358.388lei
I15Cheltuieli totale305.290lei
I16Profit brut53.098lei
I18Profit net47.344lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă13,21%
Marjă brută14,82%
Rentabilitatea capitalurilor110,29%
Rentabilitatea activelor15,37%
Grad de îndatorare86,06%
Lichiditate curentă0,21
Cifră de afaceri pe salariat119.437lei
Fond de rulment-208.212lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
165,91%
Creștere anuală compusă
97,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre SHUMY TOUR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SHUMY TOUR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 358.312 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 47.344 lei.
SHUMY TOUR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SHUMY TOUR S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are SHUMY TOUR S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SHUMY TOUR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 265.101 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SHUMY TOUR S.R.L.?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SHUMY TOUR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SHUMY TOUR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .