ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.

Activă

8810 Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure

ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L. (CUI 45327712) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Oţelu Roşu, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 8 decembrie 2021, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure” (CAEN 8810).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.142.720 lei, profit net de 85.425 lei, datorii de 3.015.870 lei, capitaluri proprii de 267.017 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 43 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
104.46%
Solvabilitate
9.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.142.720lei

Venituri totale

4.146.186lei

Rezultat net

85.425lei

Datorii

3.015.870lei

Capitaluri proprii

267.017lei

Capital de lucru

-949.354lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

165.709lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000765119
Data înregistrării
8 decembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8810 — Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, ORŞ. OŢELU ROŞU, STR. GEORGE COŞBUC, NR.53, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2021 nu apare depus Termenul legal pentru 2021 a fost 30 mai 2022, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.622 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,1%
Profitul, față de anul trecut
+7,9%
Creștere anuală compusă
+24%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.25%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare104.46%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-2.09%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA392022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate820.722lei
I2Active circulante2.066.516lei
I3Stocuri17.817lei
I4Creanțe221.497lei
I5Casa și conturi la bănci1.827.202lei
I6Cheltuieli în avans395.649lei

Pasiv

I7Datorii3.015.870lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri267.017lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.142.720lei
I14Venituri totale4.146.186lei
I15Cheltuieli totale4.043.534lei
I16Profit brut102.652lei
I18Profit net85.425lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă2,06%
Marjă brută2,48%
Rentabilitatea capitalurilor31,99%
Rentabilitatea activelor2,96%
Grad de îndatorare104,46%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat165.709lei
Fond de rulment-949.354lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
-2,09%
Creștere anuală compusă
24,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8810 Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.142.720 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 85.425 lei.
ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021.
Câți angajați are ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.015.870 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ÎNGRIJIRE SENIORI CLAUDIA PORTIK S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8810 — Activităţi de asistenţă socială, fără cazare, pentru bătrâni şi pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .