MENYHART CONCEPT S.R.L.

Activă

9604 Activităţi de întreţinere corporală

MENYHART CONCEPT S.R.L. (CUI 45291260) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Batoş Com. Batoş, MUREŞ, înregistrată la 26 noiembrie 2021, cu activitatea principală „activităţi de întreţinere corporală” (CAEN 9604).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 340.663 lei, profit net de 46.818 lei, datorii de 288.455 lei, capitaluri proprii de 511 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.39 x
Solvabilitate
0.12%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

340.663lei

Venituri totale

495.937lei

Rezultat net

46.818lei

Datorii

288.455lei

Capitaluri proprii

511lei

Capital de lucru

-176.444lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

113.554lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/1919/2021
Data înregistrării
26 noiembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
9604 — Activităţi de întreţinere corporală
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT BATOŞ COM. BATOŞ, BATOŞ, NR.401

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2021 nu apare depus Termenul legal pentru 2021 a fost 30 mai 2022, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.622 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,8%
Profitul, față de anul trecut
+374,5%
Creștere anuală compusă
+217,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.12%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.39 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate13.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință26.84%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA582022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate313.019lei
I2Active circulante112.011lei
I3Stocuri78.117lei
I4Creanțe20.000lei
I5Casa și conturi la bănci13.894lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii288.455lei
I8Venituri în avans136.064lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri511lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă340.663lei
I14Venituri totale495.937lei
I15Cheltuieli totale440.336lei
I16Profit brut55.601lei
I18Profit net46.818lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă13,74%
Marjă brută16,32%
Rentabilitatea capitalurilor9.162,04%
Rentabilitatea activelor11,02%
Grad de îndatorare67,87%
Lichiditate curentă0,39
Cifră de afaceri pe salariat113.554lei
Fond de rulment-176.444lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
26,84%
Creștere anuală compusă
217,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9604 Activități de întreținere corporală

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MENYHART CONCEPT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MENYHART CONCEPT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 340.663 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.818 lei.
MENYHART CONCEPT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MENYHART CONCEPT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021.
Câți angajați are MENYHART CONCEPT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MENYHART CONCEPT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 288.455 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MENYHART CONCEPT S.R.L.?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MENYHART CONCEPT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MENYHART CONCEPT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9604 — Activităţi de întreţinere corporală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .