EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. (CUI 45213289) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dosu Râului Com. Nicolae Bălcescu, VÂLCEA, înregistrată la 11 noiembrie 2021, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 165.390 lei, profit net de 51.012 lei, datorii de 159.775 lei, capitaluri proprii de 51.212 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-46.88%
Îndatorare
75.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

165.390lei

Venituri totale

285.390lei

Rezultat net

51.012lei

Datorii

159.775lei

Capitaluri proprii

51.212lei

Capital de lucru

46.690lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

55.130lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/1195/2021
Data înregistrării
11 noiembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT DOSU RÂULUI COM. NICOLAE BĂLCESCU, STR. PRINCIPALĂ, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-46,9%
Profitul, față de anul trecut
+74,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.33%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate30.84%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.9%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-46.88%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6820212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.041lei
I2Active circulante206.465lei
I3Stocuri152.347lei
I4Creanțe49.916lei
I5Casa și conturi la bănci4.202lei
I6Cheltuieli în avans481lei

Pasiv

I7Datorii159.775lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri51.212lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă165.390lei
I14Venituri totale285.390lei
I15Cheltuieli totale231.581lei
I16Profit brut53.809lei
I18Profit net51.012lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă30,84%
Marjă brută32,53%
Rentabilitatea capitalurilor99,61%
Rentabilitatea activelor24,23%
Grad de îndatorare75,9%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat55.130lei
Fond de rulment46.690lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-46,88%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 165.390 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 51.012 lei.
EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 159.775 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLO-FOREST PLUS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLO-FOREST PLUS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .