BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. (CUI 45155110) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 1 noiembrie 2021, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.924.715 lei, profit net de 769.342 lei, datorii de 2.173.029 lei, capitaluri proprii de 958.684 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-4.86%
Îndatorare
69.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.924.715lei

Venituri totale

5.948.320lei

Rezultat net

769.342lei

Datorii

2.173.029lei

Capitaluri proprii

958.684lei

Capital de lucru

634.634lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

219.434lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/1282/2021
Data înregistrării
1 noiembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. COLONEL BĂDESCU, NR.5, BIROUL 8, ET.II

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,9%
Profitul, față de anul trecut
-48,2%
Creștere anuală compusă
+229,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.68%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.99%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare69.54%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-4.86%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7720212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate317.102lei
I2Active circulante2.807.663lei
I3Stocuri93.667lei
I4Creanțe2.668.275lei
I5Casa și conturi la bănci45.721lei
I6Cheltuieli în avans6.948lei

Pasiv

I7Datorii2.173.029lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri958.684lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.924.715lei
I14Venituri totale5.948.320lei
I15Cheltuieli totale5.020.623lei
I16Profit brut927.697lei
I18Profit net769.342lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă12,99%
Marjă brută15,66%
Rentabilitatea capitalurilor80,25%
Rentabilitatea activelor24,62%
Grad de îndatorare69,54%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat219.434lei
Fond de rulment634.634lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-4,86%
Creștere anuală compusă
229,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.924.715 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 769.342 lei.
BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.173.029 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BAV CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .