ASIRAL CONTAB S.R.L.

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

ASIRAL CONTAB S.R.L. (CUI 45106592) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 22 octombrie 2021, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 198.819 lei, profit net de 100.998 lei, datorii de 119.781 lei, capitaluri proprii de 987 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
0.63%
Lichiditate
0.79 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

198.819lei

Venituri totale

313.819lei

Rezultat net

100.998lei

Datorii

119.781lei

Capitaluri proprii

987lei

Capital de lucru

-24.762lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

198.819lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021001127381
Data înregistrării
22 octombrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. REGINA MARIA, NR.14A, BL.SOF2, SC.A, AP.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+35,5%
Profitul, față de anul trecut
+199,9%
Creștere anuală compusă
+211,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.63%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.79 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate50.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință35.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate60.460lei
I2Active circulante95.019lei
I3Stocuri8.959lei
I4Creanțe76.800lei
I5Casa și conturi la bănci9.260lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii119.781lei
I8Venituri în avans34.711lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri987lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă198.819lei
I14Venituri totale313.819lei
I15Cheltuieli totale210.265lei
I16Profit brut103.554lei
I18Profit net100.998lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă50,8%
Marjă brută52,08%
Rentabilitatea capitalurilor10.232,83%
Rentabilitatea activelor64,96%
Grad de îndatorare77,04%
Lichiditate curentă0,79
Cifră de afaceri pe salariat198.819lei
Fond de rulment-24.762lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
35,48%
Creștere anuală compusă
211,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre ASIRAL CONTAB S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ASIRAL CONTAB S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 198.819 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 100.998 lei.
ASIRAL CONTAB S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASIRAL CONTAB S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are ASIRAL CONTAB S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASIRAL CONTAB S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 119.781 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASIRAL CONTAB S.R.L.?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASIRAL CONTAB S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASIRAL CONTAB S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .