SCANMED S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

SCANMED S.R.L. (CUI 44990279) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 30 septembrie 2021, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.138.695 lei, profit net de 2.396.297 lei, datorii de 7.571.425 lei, capitaluri proprii de 4.217.941 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.22 x
Îndatorare
67.71%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.138.695lei

Venituri totale

21.181.004lei

Rezultat net

2.396.297lei

Datorii

7.571.425lei

Capitaluri proprii

4.217.941lei

Capital de lucru

-5.887.526lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

755.779lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021016945408
Data înregistrării
30 septembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS PANDURI, NR.71, PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,2%
Profitul, față de anul trecut
+48,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.72%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.22 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate13.21%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.71%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință23.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.498.642lei
I2Active circulante1.683.899lei
I3Stocuri34.439lei
I4Creanțe657.002lei
I5Casa și conturi la bănci992.458lei
I6Cheltuieli în avans606.825lei

Pasiv

I7Datorii7.571.425lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.217.941lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.138.695lei
I14Venituri totale21.181.004lei
I15Cheltuieli totale18.691.447lei
I16Profit brut2.489.557lei
I18Profit net2.396.297lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă13,21%
Marjă brută13,73%
Rentabilitatea capitalurilor56,81%
Rentabilitatea activelor21,43%
Grad de îndatorare67,71%
Lichiditate curentă0,22
Cifră de afaceri pe salariat755.779lei
Fond de rulment-5.887.526lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
23,16%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SCANMED S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SCANMED S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.138.695 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.396.297 lei.
SCANMED S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCANMED S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SCANMED S.R.L.?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCANMED S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.571.425 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCANMED S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCANMED S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCANMED S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .