RILVAN-SERV SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

RILVAN-SERV SRL (CUI 4492615) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 13 august 1993, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.099.565 lei, profit net de 317.634 lei, datorii de 6.138.226 lei, capitaluri proprii de 1.180.016 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
83.81%
Lichiditate
0.67 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.099.565lei

Venituri totale

22.331.335lei

Rezultat net

317.634lei

Datorii

6.138.226lei

Capitaluri proprii

1.180.016lei

Capital de lucru

-2.019.478lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

620.575lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992003800084
Data înregistrării
13 august 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. LIVIU CORNEL BABEŞ, NR.11, BL.14, SC.A, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,9%
Profitul, față de anul trecut
-76,3%
Creștere anuală compusă
+6,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.67 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.51%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.81%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-5.93%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.204.911lei
I2Active circulante4.118.748lei
I3Stocuri5.437lei
I4Creanțe3.717.329lei
I5Casa și conturi la bănci395.982lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.138.226lei
I8Venituri în avans5.417lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.180.016lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.099.565lei
I14Venituri totale22.331.335lei
I15Cheltuieli totale21.886.507lei
I16Profit brut444.828lei
I18Profit net317.634lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă1,51%
Marjă brută2,11%
Rentabilitatea capitalurilor26,92%
Rentabilitatea activelor4,34%
Grad de îndatorare83,81%
Lichiditate curentă0,67
Cifră de afaceri pe salariat620.575lei
Fond de rulment-2.019.478lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,93%
Creștere anuală compusă
6,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RILVAN-SERV SRL

Ce cifră de afaceri are RILVAN-SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.099.565 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 317.634 lei.
RILVAN-SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RILVAN-SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RILVAN-SERV SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RILVAN-SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.138.226 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RILVAN-SERV SRL?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RILVAN-SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RILVAN-SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .