MARA SIM SERV ITP S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

MARA SIM SERV ITP S.R.L. (CUI 44924267) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moisei Com. Moisei, MARAMUREŞ, înregistrată la 17 septembrie 2021, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 236.817 lei, profit net de 9.491 lei, datorii de 8.151 lei, capitaluri proprii de 73.796 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.77%
Profitabilitate
4.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

236.817lei

Venituri totale

236.817lei

Rezultat net

9.491lei

Datorii

8.151lei

Capitaluri proprii

73.796lei

Capital de lucru

1.379lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

118.409lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021001578246
Data înregistrării
17 septembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT MOISEI COM. MOISEI, G MOISEI, NR.1120

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,8%
Profitul, față de anul trecut
-80,7%
Creștere anuală compusă
+97,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate90.05%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.01%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare9.95%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-9.77%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate72.417lei
I2Active circulante9.530lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci9.530lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.151lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri73.796lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă236.817lei
I14Venituri totale236.817lei
I15Cheltuieli totale225.314lei
I16Profit brut11.503lei
I18Profit net9.491lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,01%
Marjă brută4,86%
Rentabilitatea capitalurilor12,86%
Rentabilitatea activelor11,58%
Grad de îndatorare9,95%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat118.409lei
Fond de rulment1.379lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-9,77%
Creștere anuală compusă
97,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre MARA SIM SERV ITP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 236.817 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.491 lei.
MARA SIM SERV ITP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.151 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARA SIM SERV ITP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARA SIM SERV ITP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .