SPAIMUCONS PROD S.R.L.

Activă

0125 Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi

SPAIMUCONS PROD S.R.L. (CUI 44913144) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cloşani Com. Padeş, GORJ, înregistrată la 16 septembrie 2021, cu activitatea principală „cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi” (CAEN 0125).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021 și 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 90.936 lei, profit net de 4.157 lei, datorii de 36.993 lei, capitaluri proprii de 755 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.02 x
Solvabilitate
0.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

90.936lei

Venituri totale

174.667lei

Rezultat net

4.157lei

Datorii

36.993lei

Capitaluri proprii

755lei

Capital de lucru

-36.371lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

45.468lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/1056/2021
Data înregistrării
16 septembrie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi
Sediu social
JUD. GORJ, SAT CLOŞANI COM. PADEŞ, STR. PANDURILOR, NR.54

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021 și 2022. Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+110%
Profitul, față de anul trecut
+43,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.59%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.02 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare28.77%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință110.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate127.950lei
I2Active circulante622lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci622lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii36.993lei
I8Venituri în avans90.824lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri755lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă90.936lei
I14Venituri totale174.667lei
I15Cheltuieli totale169.737lei
I16Profit brut4.930lei
I18Profit net4.157lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,57%
Marjă brută5,42%
Rentabilitatea capitalurilor550,6%
Rentabilitatea activelor3,23%
Grad de îndatorare28,77%
Lichiditate curentă0,02
Cifră de afaceri pe salariat45.468lei
Fond de rulment-36.371lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
110,01%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre SPAIMUCONS PROD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 90.936 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.157 lei.
SPAIMUCONS PROD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021 și 2022.
Câți angajați are SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.993 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPAIMUCONS PROD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPAIMUCONS PROD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0125 — Cultivarea fructelor arbuştilor fructiferi, căpşunilor, nuciferilor şi a altor pomi fructiferi.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .