SPAYRODECO S.R.L.

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

SPAYRODECO S.R.L. (CUI 44798045) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Daia Com. Roşia, SIBIU, înregistrată la 26 august 2021, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 430.434 lei, profit net de 96.555 lei, datorii de 356.450 lei, capitaluri proprii de 3.012 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.16%
Solvabilitate
0.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

430.434lei

Venituri totale

481.597lei

Rezultat net

96.555lei

Datorii

356.450lei

Capitaluri proprii

3.012lei

Capital de lucru

-86.294lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

215.217lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1646/2021
Data înregistrării
26 august 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT DAIA COM. ROŞIA, ÎNSCRIS ÎN CF 101595 ROSIA, NR. CAD. 101595-C1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+35%
Profitul, față de anul trecut
+300,9%
Creștere anuală compusă
+107,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.84%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate22.43%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare99.16%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință34.96%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5620212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate89.306lei
I2Active circulante270.156lei
I3Stocuri136.566lei
I4Creanțe31.701lei
I5Casa și conturi la bănci101.889lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii356.450lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.012lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă430.434lei
I14Venituri totale481.597lei
I15Cheltuieli totale377.084lei
I16Profit brut104.513lei
I18Profit net96.555lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă22,43%
Marjă brută24,28%
Rentabilitatea capitalurilor3.205,68%
Rentabilitatea activelor26,86%
Grad de îndatorare99,16%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat215.217lei
Fond de rulment-86.294lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
34,96%
Creștere anuală compusă
107,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre SPAYRODECO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPAYRODECO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 430.434 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 96.555 lei.
SPAYRODECO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPAYRODECO S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SPAYRODECO S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPAYRODECO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 356.450 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPAYRODECO S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPAYRODECO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPAYRODECO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .