ZEBLEX S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ZEBLEX S.R.L. (CUI 44756376) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şimian Com. Şimian, MEHEDINŢI, înregistrată la 18 august 2021, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 31.073.960 lei, profit net de 2.341.394 lei, datorii de 16.332.253 lei, capitaluri proprii de 3.868.221 lei, 54 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.26%
Solvabilitate
15.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

31.073.960lei

Venituri totale

37.499.993lei

Rezultat net

2.341.394lei

Datorii

16.332.253lei

Capitaluri proprii

3.868.221lei

Capital de lucru

3.007.567lei

Salariați

54

Cifră de afaceri pe salariat

575.444lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000504255
Data înregistrării
18 august 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, SAT ŞIMIAN COM. ŞIMIAN, STR. BRÂNDUŞEI, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+121,1%
Profitul, față de anul trecut
+38,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.53%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare67.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință121.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.942.726lei
I2Active circulante19.339.820lei
I3Stocuri5.976.089lei
I4Creanțe9.543.798lei
I5Casa și conturi la bănci3.819.933lei
I6Cheltuieli în avans19.206lei

Pasiv

I7Datorii16.332.253lei
I8Venituri în avans4.101.278lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.868.221lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă31.073.960lei
I14Venituri totale37.499.993lei
I15Cheltuieli totale34.789.277lei
I16Profit brut2.710.716lei
I18Profit net2.341.394lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați54

Indicatori · 2025

Marjă netă7,53%
Marjă brută8,72%
Rentabilitatea capitalurilor60,53%
Rentabilitatea activelor9,64%
Grad de îndatorare67,26%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat575.444lei
Fond de rulment3.007.567lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
121,14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre ZEBLEX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ZEBLEX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 31.073.960 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.341.394 lei.
ZEBLEX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZEBLEX S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are ZEBLEX S.R.L.?
54 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZEBLEX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.332.253 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZEBLEX S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZEBLEX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZEBLEX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .