OLTEANU TRAVEL S.R.L.

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

OLTEANU TRAVEL S.R.L. (CUI 44745210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Săcele, BRAŞOV, înregistrată la 16 august 2021, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.761.695 lei, profit net de 22.909 lei, datorii de 1.064.432 lei, capitaluri proprii de 57.592 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.19 x
Îndatorare
94.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.761.695lei

Venituri totale

1.893.067lei

Rezultat net

22.909lei

Datorii

1.064.432lei

Capitaluri proprii

57.592lei

Capital de lucru

-866.530lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

880.848lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021002312085
Data înregistrării
16 august 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. SĂCELE, BLD. BRAŞOVULUI, NR.171, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+52,1%
Profitul, față de anul trecut
-70,9%
Creștere anuală compusă
+268,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.14%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.3%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare94.95%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință52.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate923.132lei
I2Active circulante197.902lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe61.027lei
I5Casa și conturi la bănci136.875lei
I6Cheltuieli în avans990lei

Pasiv

I7Datorii1.064.432lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri57.592lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.761.695lei
I14Venituri totale1.893.067lei
I15Cheltuieli totale1.864.524lei
I16Profit brut28.543lei
I18Profit net22.909lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă1,3%
Marjă brută1,62%
Rentabilitatea capitalurilor39,78%
Rentabilitatea activelor2,04%
Grad de îndatorare94,95%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat880.848lei
Fond de rulment-866.530lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
52,05%
Creștere anuală compusă
268,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre OLTEANU TRAVEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.761.695 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.909 lei.
OLTEANU TRAVEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.064.432 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OLTEANU TRAVEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OLTEANU TRAVEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .