IL MEGLIO PIZZA S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

IL MEGLIO PIZZA S.R.L. (CUI 44714290) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 10 august 2021, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 254.854 lei, profit net de 7.118 lei, datorii de 99.844 lei, capitaluri proprii de 1.361 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
98.66%
Solvabilitate
1.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

254.854lei

Venituri totale

272.854lei

Rezultat net

7.118lei

Datorii

99.844lei

Capitaluri proprii

1.361lei

Capital de lucru

1.361lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

127.427lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/1545/2021
Data înregistrării
10 august 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.147, BL.15, AP.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2021–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+51,7%
Profitul, față de anul trecut
+141,3%
Creștere anuală compusă
+73,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.34%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.79%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare98.66%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință51.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA552021202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2021–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante101.205lei
I3Stocuri72.797lei
I4Creanțe5.242lei
I5Casa și conturi la bănci23.166lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii99.844lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.361lei
I11Capital subscris vărsat2.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă254.854lei
I14Venituri totale272.854lei
I15Cheltuieli totale263.960lei
I16Profit brut8.894lei
I18Profit net7.118lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2024

Marjă netă2,79%
Marjă brută3,49%
Rentabilitatea capitalurilor523%
Rentabilitatea activelor7,03%
Grad de îndatorare98,66%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat127.427lei
Fond de rulment1.361lei

Cifra de afaceri în timp

20212024
Creștere în ultimul an
51,7%
Creștere anuală compusă
73,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre IL MEGLIO PIZZA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 254.854 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.118 lei.
IL MEGLIO PIZZA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2021 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 99.844 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IL MEGLIO PIZZA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IL MEGLIO PIZZA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .