SOF SEMI INSTAL S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SOF SEMI INSTAL S.R.L. (CUI 44683800) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Titu, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 3 august 2021, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.395.614 lei, profit net de 36.181 lei, datorii de 1.793.770 lei, capitaluri proprii de 38.348 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
97.91%
Solvabilitate
2.09%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.395.614lei

Venituri totale

3.701.155lei

Rezultat net

36.181lei

Datorii

1.793.770lei

Capitaluri proprii

38.348lei

Capital de lucru

-122.783lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

565.936lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021001206154
Data înregistrării
3 august 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, ORŞ. TITU, STR. NOUĂ, NR.11, BL.D2, SC.B, ET.3, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+50,5%
Profitul, față de anul trecut
-90,3%
Creștere anuală compusă
+45,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.09%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.07%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.91%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință50.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate161.131lei
I2Active circulante1.670.987lei
I3Stocuri305.532lei
I4Creanțe1.259.762lei
I5Casa și conturi la bănci105.693lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.793.770lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri38.348lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.395.614lei
I14Venituri totale3.701.155lei
I15Cheltuieli totale3.517.859lei
I16Profit brut183.296lei
I18Profit net36.181lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă1,07%
Marjă brută5,4%
Rentabilitatea capitalurilor94,35%
Rentabilitatea activelor1,97%
Grad de îndatorare97,91%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat565.936lei
Fond de rulment-122.783lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
50,5%
Creștere anuală compusă
45,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre SOF SEMI INSTAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.395.614 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 36.181 lei.
SOF SEMI INSTAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.793.770 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOF SEMI INSTAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOF SEMI INSTAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .