BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L. (CUI 44585861) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 iulie 2021, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 222.794.732 lei, profit net de 12.815.021 lei, datorii de 56.709.371 lei, capitaluri proprii de 63.052.288 lei, 328 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

222.794.732lei

Venituri totale

224.925.631lei

Rezultat net

12.815.021lei

Datorii

56.709.371lei

Capitaluri proprii

63.052.288lei

Capital de lucru

40.721.553lei

Salariați

328

Cifră de afaceri pe salariat

679.252lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021012110408
Data înregistrării
13 iulie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CAL ŞERBAN VODĂ, NR.206, ET.2 SI 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+23,9%
Profitul, față de anul trecut
+36,8%
Creștere anuală compusă
+185,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.77%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.72 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.75%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare47.46%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință23.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate22.046.321lei
I2Active circulante97.430.924lei
I3Stocuri100.734lei
I4Creanțe96.970.927lei
I5Casa și conturi la bănci359.263lei
I6Cheltuieli în avans405.330lei

Pasiv

I7Datorii56.709.371lei
I8Venituri în avans120.916lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri63.052.288lei
I11Capital subscris vărsat22.000.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă222.794.732lei
I14Venituri totale224.925.631lei
I15Cheltuieli totale210.014.815lei
I16Profit brut14.910.816lei
I18Profit net12.815.021lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați328

Indicatori · 2025

Marjă netă5,75%
Marjă brută6,69%
Rentabilitatea capitalurilor20,32%
Rentabilitatea activelor10,73%
Grad de îndatorare47,46%
Lichiditate curentă1,72
Cifră de afaceri pe salariat679.252lei
Fond de rulment40.721.553lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
23,86%
Creștere anuală compusă
185,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 222.794.732 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.815.021 lei.
BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
328 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 56.709.371 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .