PORCHETA ANDREOLI S.R.L.

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

PORCHETA ANDREOLI S.R.L. (CUI 44527607) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Săbăoani Com. Săbăoani, NEAMŢ, înregistrată la 1 iulie 2021, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 222.713 lei, profit net de 15.887 lei, datorii de 279.892 lei, capitaluri proprii de 33.113 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.21 x
Îndatorare
89.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

222.713lei

Venituri totale

418.793lei

Rezultat net

15.887lei

Datorii

279.892lei

Capitaluri proprii

33.113lei

Capital de lucru

-222.076lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

222.713lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/825/2021
Data înregistrării
1 iulie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT SĂBĂOANI COM. SĂBĂOANI, STR. LUCEAFĂRULUI, NR.32A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+53,1%
Profitul, față de anul trecut
+14,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.21 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.13%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare89.42%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință53.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate255.189lei
I2Active circulante57.816lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci57.816lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii279.892lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri33.113lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă222.713lei
I14Venituri totale418.793lei
I15Cheltuieli totale400.376lei
I16Profit brut18.417lei
I18Profit net15.887lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă7,13%
Marjă brută8,27%
Rentabilitatea capitalurilor47,98%
Rentabilitatea activelor5,08%
Grad de îndatorare89,42%
Lichiditate curentă0,21
Cifră de afaceri pe salariat222.713lei
Fond de rulment-222.076lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
53,14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre PORCHETA ANDREOLI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 222.713 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.887 lei.
PORCHETA ANDREOLI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 279.892 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PORCHETA ANDREOLI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PORCHETA ANDREOLI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .