MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.

Activă

9630 Activități de pompe funebre și similare

MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L. (CUI 44519140) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 30 iunie 2021, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 779.825 lei, profit net de 21.545 lei, datorii de 188.192 lei, capitaluri proprii de 102.605 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Solvabilitate
14.11%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

779.825lei

Venituri totale

779.850lei

Rezultat net

21.545lei

Datorii

188.192lei

Capitaluri proprii

102.605lei

Capital de lucru

34.535lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

259.942lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000526518
Data înregistrării
30 iunie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
9630 — Activități de pompe funebre și similare
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. VICTORIEI, NR.6, BL.H21, SC.A, ET.2, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+47,4%
Profitul, față de anul trecut
+200,4%
Creștere anuală compusă
+94,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.76%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare25.88%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință47.35%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate504.350lei
I2Active circulante222.727lei
I3Stocuri194.622lei
I4Creanțe5.346lei
I5Casa și conturi la bănci22.759lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii188.192lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane436.280lei
I10Capitaluri102.605lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă779.825lei
I14Venituri totale779.850lei
I15Cheltuieli totale740.023lei
I16Profit brut39.827lei
I18Profit net21.545lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă2,76%
Marjă brută5,11%
Rentabilitatea capitalurilor21%
Rentabilitatea activelor2,96%
Grad de îndatorare25,88%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat259.942lei
Fond de rulment34.535lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
47,35%
Creștere anuală compusă
94,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9630 Activități de pompe funebre și similare

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 779.825 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.545 lei.
MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 188.192 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARCOS FUNERAR SERVICE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .