PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.

Activă

5210 Depozitări

PRIMORDIAL ZARISS S.R.L. (CUI 44502041) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 28 iunie 2021, cu activitatea principală „depozitări” (CAEN 5210).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.588.834 lei, profit net de 50.373 lei, datorii de 1.137.527 lei, capitaluri proprii de 436.820 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.55 x
Profitabilitate
1.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.588.834lei

Venituri totale

3.111.588lei

Rezultat net

50.373lei

Datorii

1.137.527lei

Capitaluri proprii

436.820lei

Capital de lucru

-513.848lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000660281
Data înregistrării
28 iunie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
5210 — Depozitări
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. IZVORULUI, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,3%
Profitul, față de anul trecut
-68,3%
Creștere anuală compusă
+24,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.75%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.55 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare72.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-7.32%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate950.668lei
I2Active circulante623.679lei
I3Stocuri382.247lei
I4Creanțe174.939lei
I5Casa și conturi la bănci66.493lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.137.527lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri436.820lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.588.834lei
I14Venituri totale3.111.588lei
I15Cheltuieli totale3.048.585lei
I16Profit brut63.003lei
I18Profit net50.373lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă1,95%
Marjă brută2,43%
Rentabilitatea capitalurilor11,53%
Rentabilitatea activelor3,2%
Grad de îndatorare72,25%
Lichiditate curentă0,55
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-513.848lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-7,32%
Creștere anuală compusă
24,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5210 Depozitări

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.588.834 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.373 lei.
PRIMORDIAL ZARISS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.137.527 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIMORDIAL ZARISS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIMORDIAL ZARISS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5210 — Depozitări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .