LUSCAN SPEDITION S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

LUSCAN SPEDITION S.R.L. (CUI 44438020) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 15 iunie 2021, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.073.335 lei, profit net de 268.393 lei, datorii de 24.746.214 lei, capitaluri proprii de 585.120 lei, 80 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
98.85%
Solvabilitate
2.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.073.335lei

Venituri totale

52.152.773lei

Rezultat net

268.393lei

Datorii

24.746.214lei

Capitaluri proprii

585.120lei

Capital de lucru

-9.387.962lei

Salariați

80

Cifră de afaceri pe salariat

638.417lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000802100
Data înregistrării
15 iunie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. PLEVNEI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+321,7%
Profitul, față de anul trecut
-1,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.34%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.53%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.85%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință321.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.676.191lei
I2Active circulante15.358.252lei
I3Stocuri26.097lei
I4Creanțe10.263.163lei
I5Casa și conturi la bănci5.068.992lei
I6Cheltuieli în avans296.891lei

Pasiv

I7Datorii24.746.214lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri585.120lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.073.335lei
I14Venituri totale52.152.773lei
I15Cheltuieli totale51.771.756lei
I16Profit brut381.017lei
I18Profit net268.393lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați80

Indicatori · 2025

Marjă netă0,53%
Marjă brută0,75%
Rentabilitatea capitalurilor45,87%
Rentabilitatea activelor1,07%
Grad de îndatorare98,85%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat638.417lei
Fond de rulment-9.387.962lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
321,68%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre LUSCAN SPEDITION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.073.335 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 268.393 lei.
LUSCAN SPEDITION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
80 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.746.214 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUSCAN SPEDITION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUSCAN SPEDITION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .