AGRO-BAU S.R.L.

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

AGRO-BAU S.R.L. (CUI 44396650) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Simila Com. Zorleni, VASLUI, înregistrată la 8 iunie 2021, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.256.173 lei, profit net de 112.719 lei, datorii de 3.976.642 lei, capitaluri proprii de 736.271 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
84.38%
Lichiditate
0.66 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.256.173lei

Venituri totale

3.250.145lei

Rezultat net

112.719lei

Datorii

3.976.642lei

Capitaluri proprii

736.271lei

Capital de lucru

-1.341.786lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

628.087lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000525371
Data înregistrării
8 iunie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT SIMILA COM. ZORLENI, NR.549

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+882,5%
Profitul, față de anul trecut
+915,3%
Creștere anuală compusă
+64,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.62%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.97%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.38%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință882.48%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.078.057lei
I2Active circulante2.634.856lei
I3Stocuri1.993.241lei
I4Creanțe385.514lei
I5Casa și conturi la bănci256.101lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.976.642lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri736.271lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.256.173lei
I14Venituri totale3.250.145lei
I15Cheltuieli totale3.105.213lei
I16Profit brut144.932lei
I18Profit net112.719lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă8,97%
Marjă brută11,54%
Rentabilitatea capitalurilor15,31%
Rentabilitatea activelor2,39%
Grad de îndatorare84,38%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat628.087lei
Fond de rulment-1.341.786lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
882,48%
Creștere anuală compusă
64,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre AGRO-BAU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AGRO-BAU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.256.173 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 112.719 lei.
AGRO-BAU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGRO-BAU S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are AGRO-BAU S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGRO-BAU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.976.642 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGRO-BAU S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGRO-BAU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGRO-BAU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .