MNT ECOM S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

MNT ECOM S.R.L. (CUI 44144210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şura Mare Com. Şura Mare, SIBIU, înregistrată la 20 aprilie 2021, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.153.413 lei, pierdere netă de 51.499 lei, datorii de 151.725 lei, capitaluri proprii de 102.021 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-4.46%
Îndatorare
60.31%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.153.413lei

Venituri totale

1.154.788lei

Rezultat net

-51.499lei

Datorii

151.725lei

Capitaluri proprii

102.021lei

Capital de lucru

54.913lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

384.471lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/820/2021
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2021000820324
Data înregistrării
20 aprilie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ŞURA MARE COM. ŞURA MARE, STR. SOCULUI, NR.661

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25%
Profitul, față de anul trecut
-109,4%
Creștere anuală compusă
+237,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.55%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-4.46%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare60.31%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință25%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate44.928lei
I2Active circulante206.638lei
I3Stocuri285lei
I4Creanțe89.162lei
I5Casa și conturi la bănci117.191lei
I6Cheltuieli în avans2.180lei

Pasiv

I7Datorii151.725lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri102.021lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.153.413lei
I14Venituri totale1.154.788lei
I15Cheltuieli totale1.180.434lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă51.499lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă-4,46%
Marjă brută-2,22%
Rentabilitatea capitalurilor-50,48%
Rentabilitatea activelor-20,47%
Grad de îndatorare60,31%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat384.471lei
Fond de rulment54.913lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
25%
Creștere anuală compusă
237,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre MNT ECOM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MNT ECOM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.153.413 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -51.499 lei.
MNT ECOM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MNT ECOM S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are MNT ECOM S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MNT ECOM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 151.725 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MNT ECOM S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MNT ECOM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MNT ECOM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .