FERMA ANDRE LACT S.R.L.

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FERMA ANDRE LACT S.R.L. (CUI 44092286) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 12 aprilie 2021, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 3.448.209 lei, profit net de 8.091 lei, datorii de 3.658.104 lei, capitaluri proprii de 615.766 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
85.59%
Lichiditate
0.61 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.448.209lei

Venituri totale

4.843.353lei

Rezultat net

8.091lei

Datorii

3.658.104lei

Capitaluri proprii

615.766lei

Capital de lucru

-1.433.117lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

287.351lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/509/2021
Data înregistrării
12 aprilie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. COLUMBELOR, NR.18, CARTIER DOROBANȚI, BL.32D, ET.4, AP.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2021–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+20,6%
Profitul, față de anul trecut
-98,8%
Creștere anuală compusă
+47,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.41%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.61 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.23%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare85.59%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA562021202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2021–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.048.883lei
I2Active circulante2.224.987lei
I3Stocuri938.261lei
I4Creanțe1.214.048lei
I5Casa și conturi la bănci72.678lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.658.104lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri615.766lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.448.209lei
I14Venituri totale4.843.353lei
I15Cheltuieli totale4.827.480lei
I16Profit brut15.873lei
I18Profit net8.091lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2024

Marjă netă0,23%
Marjă brută0,46%
Rentabilitatea capitalurilor1,31%
Rentabilitatea activelor0,19%
Grad de îndatorare85,59%
Lichiditate curentă0,61
Cifră de afaceri pe salariat287.351lei
Fond de rulment-1.433.117lei

Cifra de afaceri în timp

20212024
Creștere în ultimul an
20,62%
Creștere anuală compusă
47,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre FERMA ANDRE LACT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 3.448.209 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.091 lei.
FERMA ANDRE LACT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2021 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 3.658.104 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA ANDRE LACT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA ANDRE LACT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .