VWR CUTTING TOOLS S.R.L.

Activă

2563 Fabricarea sculelor

VWR CUTTING TOOLS S.R.L. (CUI 44084640) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ariceştii Rahtivani Com. Ariceştii Rahtivani, PRAHOVA, înregistrată la 9 aprilie 2021, cu activitatea principală „fabricarea sculelor” (CAEN 2563).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.538.203 lei, profit net de 901.102 lei, datorii de 13.828.687 lei, capitaluri proprii de 601.034 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.48 x
Îndatorare
96.99%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.538.203lei

Venituri totale

7.826.109lei

Rezultat net

901.102lei

Datorii

13.828.687lei

Capitaluri proprii

601.034lei

Capital de lucru

-7.227.511lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

538.443lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000944297
Data înregistrării
9 aprilie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
2563 — Fabricarea sculelor
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT ARICEŞTII RAHTIVANI COM. ARICEŞTII RAHTIVANI, STR. LONDRA, NR.7, DEPOZIT LOGISTIC (SE3)

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,6%
Profitul, față de anul trecut
+193%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.22%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.48 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate11.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare96.99%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință15.57%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.657.022lei
I2Active circulante6.601.176lei
I3Stocuri2.367.891lei
I4Creanțe3.104.089lei
I5Casa și conturi la bănci1.129.196lei
I6Cheltuieli în avans171.523lei

Pasiv

I7Datorii13.828.687lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri601.034lei
I11Capital subscris vărsat45.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.538.203lei
I14Venituri totale7.826.109lei
I15Cheltuieli totale6.878.165lei
I16Profit brut947.944lei
I18Profit net901.102lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă11,95%
Marjă brută12,58%
Rentabilitatea capitalurilor149,93%
Rentabilitatea activelor6,32%
Grad de îndatorare96,99%
Lichiditate curentă0,48
Cifră de afaceri pe salariat538.443lei
Fond de rulment-7.227.511lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
15,57%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2563 Fabricarea uneltelor

Întrebări despre VWR CUTTING TOOLS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.538.203 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 901.102 lei.
VWR CUTTING TOOLS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.828.687 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VWR CUTTING TOOLS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VWR CUTTING TOOLS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2563 — Fabricarea sculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .