SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L. (CUI 44070709) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Siliştea Snagovului Com. Gruiu, ILFOV, înregistrată la 7 aprilie 2021, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.843.423 lei, profit net de 184.080 lei, datorii de 340.927 lei, capitaluri proprii de 230.342 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-6.76%
Îndatorare
60.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.843.423lei

Venituri totale

1.843.443lei

Rezultat net

184.080lei

Datorii

340.927lei

Capitaluri proprii

230.342lei

Capital de lucru

196.809lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

141.802lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/2217/2021
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2021002217236
Data înregistrării
7 aprilie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT SILIŞTEA SNAGOVULUI COM. GRUIU, ŞOS. SILIŞTEA-CIOLPANI, NR.47, ȘCOALA DE 4 ANI SILIȘTEA TURBAȚI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,8%
Profitul, față de anul trecut
+399,1%
Creștere anuală compusă
+84,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.7%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.58 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.99%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare60.23%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-6.76%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate28.266lei
I2Active circulante537.736lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe528.647lei
I5Casa și conturi la bănci9.089lei
I6Cheltuieli în avans5.267lei

Pasiv

I7Datorii340.927lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri230.342lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.843.423lei
I14Venituri totale1.843.443lei
I15Cheltuieli totale1.648.378lei
I16Profit brut195.065lei
I18Profit net184.080lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă9,99%
Marjă brută10,58%
Rentabilitatea capitalurilor79,92%
Rentabilitatea activelor32,52%
Grad de îndatorare60,23%
Lichiditate curentă1,58
Cifră de afaceri pe salariat141.802lei
Fond de rulment196.809lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-6,76%
Creștere anuală compusă
84,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.843.423 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 184.080 lei.
SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 340.927 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOCIETATEA DE GOSPODARIRE COMUNALA GRUIU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .