MOB ANTIC INVEST S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

MOB ANTIC INVEST S.R.L. (CUI 43952706) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vulcan Com. Vulcan, BRAŞOV, înregistrată la 22 martie 2021, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 411.905 lei, profit net de 38.808 lei, datorii de 190.808 lei, capitaluri proprii de 40.854 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
83.5%
Lichiditate
0.75 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

411.905lei

Venituri totale

411.460lei

Rezultat net

38.808lei

Datorii

190.808lei

Capitaluri proprii

40.854lei

Capital de lucru

-47.705lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

205.953lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/857/2021
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/857/2021
Data înregistrării
22 martie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT VULCAN COM. VULCAN, STR. MORII, NR.72, CLĂDIREA C6 (GRAJD)

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,1%
Profitul, față de anul trecut
+184,1%
Creștere anuală compusă
+4,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.88%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate9.42%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare83.5%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință22.12%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate85.401lei
I2Active circulante143.103lei
I3Stocuri71.751lei
I4Creanțe64.426lei
I5Casa și conturi la bănci6.926lei
I6Cheltuieli în avans3.158lei

Pasiv

I7Datorii190.808lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.854lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă411.905lei
I14Venituri totale411.460lei
I15Cheltuieli totale365.775lei
I16Profit brut45.685lei
I18Profit net38.808lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă9,42%
Marjă brută11,09%
Rentabilitatea capitalurilor94,99%
Rentabilitatea activelor16,98%
Grad de îndatorare83,5%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat205.953lei
Fond de rulment-47.705lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
22,12%
Creștere anuală compusă
4,74%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre MOB ANTIC INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 411.905 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 38.808 lei.
MOB ANTIC INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 190.808 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOB ANTIC INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOB ANTIC INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .