HYTECH ENTERPRISE S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

HYTECH ENTERPRISE S.R.L. (CUI 43882350) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, IAŞI, înregistrată la 10 martie 2021, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 63.573.226 lei, profit net de 3.800.678 lei, datorii de 20.719.655 lei, capitaluri proprii de 3.800.942 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
84.5%
Solvabilitate
15.5%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

63.573.226lei

Venituri totale

74.394.067lei

Rezultat net

3.800.678lei

Datorii

20.719.655lei

Capitaluri proprii

3.800.942lei

Capital de lucru

648.661lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

5.779.384lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000854220
Data înregistrării
10 martie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA, STR ARMONIEI, NR.49

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+94,8%
Profitul, față de anul trecut
+158,9%
Creștere anuală compusă
+505,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.5%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.98%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.5%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință94.84%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.152.281lei
I2Active circulante21.368.316lei
I3Stocuri8.502.677lei
I4Creanțe12.550.747lei
I5Casa și conturi la bănci314.892lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii20.719.655lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.800.942lei
I11Capital subscris vărsat220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă63.573.226lei
I14Venituri totale74.394.067lei
I15Cheltuieli totale69.918.862lei
I16Profit brut4.475.205lei
I18Profit net3.800.678lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă5,98%
Marjă brută7,04%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor15,5%
Grad de îndatorare84,5%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat5,78 mil.lei
Fond de rulment648.661lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
94,84%
Creștere anuală compusă
505,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre HYTECH ENTERPRISE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 63.573.226 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.800.678 lei.
HYTECH ENTERPRISE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.719.655 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HYTECH ENTERPRISE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HYTECH ENTERPRISE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .