COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

COBIRAD CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43832238) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 2 martie 2021, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2022. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023, 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2022: cifră de afaceri 97.583 lei, profit net de 8.518 lei, datorii de 7.680 lei, capitaluri proprii de 8.638 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2022: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

97.583lei

Venituri totale

97.584lei

Rezultat net

8.518lei

Datorii

7.680lei

Capitaluri proprii

8.638lei

Capital de lucru

8.638lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

48.792lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/622/2021
Data înregistrării
2 martie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. SOVATA, NR.48

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2023, 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2021–2022, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2021
+77,4%
Profitul, față de anul trecut
+26,9%
Creștere anuală compusă
+77,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2022

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.94%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.12 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.73%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare47.06%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință77.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2022, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420212022

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2021–2022 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante16.318lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci16.318lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.680lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.638lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă97.583lei
I14Venituri totale97.584lei
I15Cheltuieli totale88.090lei
I16Profit brut9.494lei
I18Profit net8.518lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2022

Marjă netă8,73%
Marjă brută9,73%
Rentabilitatea capitalurilor98,61%
Rentabilitatea activelor52,2%
Grad de îndatorare47,06%
Lichiditate curentă2,12
Cifră de afaceri pe salariat48.792lei
Fond de rulment8.638lei

Cifra de afaceri în timp

20212022
Creștere în ultimul an
77,41%
Creștere anuală compusă
77,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2022, cifra de afaceri a fost 97.583 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.518 lei.
COBIRAD CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2021 până în 2022. Nu apar depuse situațiile pentru 2023, 2024 și 2025.
Câți angajați are COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2022.
Ce datorii are COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2022, firma raportează datorii totale de 7.680 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COBIRAD CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COBIRAD CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .