AUROCAR SERV SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

AUROCAR SERV SRL (CUI 4373231) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Orăştie, HUNEDOARA, înregistrată la 23 iulie 1993, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.791.454 lei, profit net de 100.961 lei, datorii de 2.947.523 lei, capitaluri proprii de 2.156.247 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.82 x
Profitabilitate
1.49%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.791.454lei

Venituri totale

7.188.160lei

Rezultat net

100.961lei

Datorii

2.947.523lei

Capitaluri proprii

2.156.247lei

Capital de lucru

-545.222lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

295.281lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/977/1993
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1993000977201
Data înregistrării
23 iulie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. ORĂŞTIE, STR. UNIRII, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,4%
Profitul, față de anul trecut
-21,6%
Creștere anuală compusă
+2,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.64%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.49%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.55%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință12.41%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.903.770lei
I2Active circulante2.402.301lei
I3Stocuri1.261.874lei
I4Creanțe1.126.392lei
I5Casa și conturi la bănci14.035lei
I6Cheltuieli în avans15.514lei

Pasiv

I7Datorii2.947.523lei
I8Venituri în avans217.815lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.156.247lei
I11Capital subscris vărsat61.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.791.454lei
I14Venituri totale7.188.160lei
I15Cheltuieli totale7.060.563lei
I16Profit brut127.597lei
I18Profit net100.961lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă1,49%
Marjă brută1,88%
Rentabilitatea capitalurilor4,68%
Rentabilitatea activelor1,9%
Grad de îndatorare55,55%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat295.281lei
Fond de rulment-545.222lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,41%
Creștere anuală compusă
2,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre AUROCAR SERV SRL

Ce cifră de afaceri are AUROCAR SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.791.454 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 100.961 lei.
AUROCAR SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUROCAR SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AUROCAR SERV SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUROCAR SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.947.523 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUROCAR SERV SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUROCAR SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUROCAR SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .