BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L. (CUI 43697611) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 9 februarie 2021, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.632.652 lei, profit net de 235.682 lei, datorii de 11.529.234 lei, capitaluri proprii de 1.099.637 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.29%
Solvabilitate
8.71%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.632.652lei

Venituri totale

15.641.844lei

Rezultat net

235.682lei

Datorii

11.529.234lei

Capitaluri proprii

1.099.637lei

Capital de lucru

1.040.282lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

1.042.177lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000123094
Data înregistrării
9 februarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. CĂLĂRAŞILOR, NR.65, BL.C, SC.2, ET.1, AP.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+322,6%
Profitul, față de anul trecut
+19,1%
Creștere anuală compusă
+80,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.71%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.51%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.29%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință322.57%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate59.355lei
I2Active circulante12.569.516lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe11.226.311lei
I5Casa și conturi la bănci1.343.205lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.529.234lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.099.637lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.632.652lei
I14Venituri totale15.641.844lei
I15Cheltuieli totale15.358.055lei
I16Profit brut283.789lei
I18Profit net235.682lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă1,51%
Marjă brută1,82%
Rentabilitatea capitalurilor21,43%
Rentabilitatea activelor1,87%
Grad de îndatorare91,29%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat1,04 mil.lei
Fond de rulment1.040.282lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
322,57%
Creștere anuală compusă
80,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.632.652 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 235.682 lei.
BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.529.234 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLUE PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .