ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L. (CUI 43672072) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 4 februarie 2021, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.836.705 lei, profit net de 604.123 lei, datorii de 673.490 lei, capitaluri proprii de 985.400 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.836.705lei

Venituri totale

4.838.642lei

Rezultat net

604.123lei

Datorii

673.490lei

Capitaluri proprii

985.400lei

Capital de lucru

116.652lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

690.958lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000449354
Data înregistrării
4 februarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, STR. ION LUCA CARAGIALE, NR.22, NIVELUL 1 - DEMISOL, CENTRUL COMERCIAL ''CITY CENTER EMPORIUM''

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,8%
Profitul, față de anul trecut
+57,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.91%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.49%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare40.95%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință24.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate854.704lei
I2Active circulante790.142lei
I3Stocuri42.214lei
I4Creanțe87.794lei
I5Casa și conturi la bănci660.134lei
I6Cheltuieli în avans14.044lei

Pasiv

I7Datorii673.490lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri985.400lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.836.705lei
I14Venituri totale4.838.642lei
I15Cheltuieli totale4.130.166lei
I16Profit brut708.476lei
I18Profit net604.123lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă12,49%
Marjă brută14,65%
Rentabilitatea capitalurilor61,31%
Rentabilitatea activelor36,73%
Grad de îndatorare40,95%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat690.958lei
Fond de rulment116.652lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
24,83%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.836.705 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 604.123 lei.
ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 673.490 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ORTODOCS MEDICAL CENTER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .