BALANCE LIVE SPA S.R.L.

Activă

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

BALANCE LIVE SPA S.R.L. (CUI 43668012) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 3 februarie 2021, cu activitatea principală „activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur” (CAEN 9623).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.255.836 lei, profit net de 115.521 lei, datorii de 558.161 lei, capitaluri proprii de 1.504.474 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.255.836lei

Venituri totale

2.255.440lei

Rezultat net

115.521lei

Datorii

558.161lei

Capitaluri proprii

1.504.474lei

Capital de lucru

1.046.066lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

187.986lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000525124
Data înregistrării
3 februarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. EMIL A. DANDEA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,9%
Profitul, față de anul trecut
-81,5%
Creștere anuală compusă
+66,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate87.7%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.87 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.12%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare32.54%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință12.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9520212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate111.263lei
I2Active circulante1.604.227lei
I3Stocuri34.917lei
I4Creanțe1.135.470lei
I5Casa și conturi la bănci433.840lei
I6Cheltuieli în avans347.145lei

Pasiv

I7Datorii558.161lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.504.474lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.255.836lei
I14Venituri totale2.255.440lei
I15Cheltuieli totale2.119.436lei
I16Profit brut136.004lei
I18Profit net115.521lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă5,12%
Marjă brută6,03%
Rentabilitatea capitalurilor7,68%
Rentabilitatea activelor6,73%
Grad de îndatorare32,54%
Lichiditate curentă2,87
Cifră de afaceri pe salariat187.986lei
Fond de rulment1.046.066lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
12,89%
Creștere anuală compusă
66,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre BALANCE LIVE SPA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.255.836 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 115.521 lei.
BALANCE LIVE SPA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 558.161 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BALANCE LIVE SPA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BALANCE LIVE SPA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .