LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43642845) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bălăbăneşti Com. Bălăbăneşti, GALAŢI, înregistrată la 29 ianuarie 2021, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.238.114 lei, profit net de 769.473 lei, datorii de 622.338 lei, capitaluri proprii de 1.234.452 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.238.114lei

Venituri totale

3.338.710lei

Rezultat net

769.473lei

Datorii

622.338lei

Capitaluri proprii

1.234.452lei

Capital de lucru

1.029.503lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

539.686lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/174/2021
Data înregistrării
29 ianuarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT BĂLĂBĂNEŞTI COM. BĂLĂBĂNEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.114

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+148,7%
Profitul, față de anul trecut
+169,4%
Creștere anuală compusă
+68,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.48%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.65 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate23.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare33.52%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință148.65%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate204.949lei
I2Active circulante1.651.841lei
I3Stocuri840lei
I4Creanțe1.629.840lei
I5Casa și conturi la bănci21.161lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii622.338lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.234.452lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.238.114lei
I14Venituri totale3.338.710lei
I15Cheltuieli totale2.431.843lei
I16Profit brut906.867lei
I18Profit net769.473lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă23,76%
Marjă brută28,01%
Rentabilitatea capitalurilor62,33%
Rentabilitatea activelor41,44%
Grad de îndatorare33,52%
Lichiditate curentă2,65
Cifră de afaceri pe salariat539.686lei
Fond de rulment1.029.503lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
148,65%
Creștere anuală compusă
68,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.238.114 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 769.473 lei.
LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 622.338 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEX RĂUŢĂ CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .