ANE EDU CARE S.R.L.

Activă

8510 Învăţământ preşcolar

ANE EDU CARE S.R.L. (CUI 43641696) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 29 ianuarie 2021, cu activitatea principală „învăţământ preşcolar” (CAEN 8510).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 829.440 lei, profit net de 55.381 lei, datorii de 267.706 lei, capitaluri proprii de 55.621 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-22.79%
Îndatorare
84.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

829.440lei

Venituri totale

830.331lei

Rezultat net

55.381lei

Datorii

267.706lei

Capitaluri proprii

55.621lei

Capital de lucru

47.988lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

103.680lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000235032
Data înregistrării
29 ianuarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8510 — Învăţământ preşcolar
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. SFÂNTA VINERI, NR.51

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,8%
Profitul, față de anul trecut
-76,4%
Creștere anuală compusă
+35%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.62%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.68%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.8%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-22.79%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante315.694lei
I3Stocuri1.000lei
I4Creanțe268.039lei
I5Casa și conturi la bănci46.655lei
I6Cheltuieli în avans7.633lei

Pasiv

I7Datorii267.706lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri55.621lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă829.440lei
I14Venituri totale830.331lei
I15Cheltuieli totale754.368lei
I16Profit brut75.963lei
I18Profit net55.381lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă6,68%
Marjă brută9,16%
Rentabilitatea capitalurilor99,57%
Rentabilitatea activelor17,54%
Grad de îndatorare84,8%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat103.680lei
Fond de rulment47.988lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-22,79%
Creștere anuală compusă
35,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8510 Învățământ preșcolar

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ANE EDU CARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ANE EDU CARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 829.440 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 55.381 lei.
ANE EDU CARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANE EDU CARE S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are ANE EDU CARE S.R.L.?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANE EDU CARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 267.706 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANE EDU CARE S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANE EDU CARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANE EDU CARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8510 — Învăţământ preşcolar.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .