MTRANS RECYCLING S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

MTRANS RECYCLING S.R.L. (CUI 43611652) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 25 ianuarie 2021, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.212.402 lei, profit net de 473.006 lei, datorii de 940.335 lei, capitaluri proprii de 473.256 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
66.52%
Lichiditate
1.14 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.212.402lei

Venituri totale

2.332.228lei

Rezultat net

473.006lei

Datorii

940.335lei

Capitaluri proprii

473.256lei

Capital de lucru

131.260lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

368.734lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/123/2021
Data înregistrării
25 ianuarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. KÓS KÁROLY, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,2%
Profitul, față de anul trecut
+3,2%
Creștere anuală compusă
+1,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.48%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate21.38%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate341.996lei
I2Active circulante1.071.595lei
I3Stocuri167.513lei
I4Creanțe816.163lei
I5Casa și conturi la bănci87.919lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii940.335lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri473.256lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.212.402lei
I14Venituri totale2.332.228lei
I15Cheltuieli totale1.776.157lei
I16Profit brut556.071lei
I18Profit net473.006lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă21,38%
Marjă brută25,13%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor33,46%
Grad de îndatorare66,52%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat368.734lei
Fond de rulment131.260lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
17,22%
Creștere anuală compusă
1,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MTRANS RECYCLING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MTRANS RECYCLING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.212.402 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 473.006 lei.
MTRANS RECYCLING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MTRANS RECYCLING S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are MTRANS RECYCLING S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MTRANS RECYCLING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 940.335 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MTRANS RECYCLING S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MTRANS RECYCLING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MTRANS RECYCLING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .