EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

EXPLO PĂDUREANCA S.R.L. (CUI 43604280) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gurahonţ Com. Gurahonţ, ARAD, înregistrată la 22 ianuarie 2021, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 691.978 lei, profit net de 14.476 lei, datorii de 531.726 lei, capitaluri proprii de 43.857 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
92.38%
Solvabilitate
7.62%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

691.978lei

Venituri totale

1.037.472lei

Rezultat net

14.476lei

Datorii

531.726lei

Capitaluri proprii

43.857lei

Capital de lucru

-216.396lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

115.330lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/130/2021
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/130/2021
Data înregistrării
22 ianuarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. ARAD, SAT GURAHONŢ COM. GURAHONŢ, STR. ŞTEFAN CICIO-POP, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,5%
Profitul, față de anul trecut
+106,3%
Creștere anuală compusă
+50,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.62%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.59 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.09%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.38%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință31.53%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4920212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate260.253lei
I2Active circulante315.330lei
I3Stocuri215.739lei
I4Creanțe81.362lei
I5Casa și conturi la bănci18.229lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii531.726lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri43.857lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă691.978lei
I14Venituri totale1.037.472lei
I15Cheltuieli totale1.002.496lei
I16Profit brut34.976lei
I18Profit net14.476lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă2,09%
Marjă brută5,05%
Rentabilitatea capitalurilor33,01%
Rentabilitatea activelor2,52%
Grad de îndatorare92,38%
Lichiditate curentă0,59
Cifră de afaceri pe salariat115.330lei
Fond de rulment-216.396lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
31,53%
Creștere anuală compusă
50,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 691.978 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.476 lei.
EXPLO PĂDUREANCA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 531.726 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLO PĂDUREANCA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLO PĂDUREANCA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .