COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.

Activă

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. (CUI 43534703) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 11 ianuarie 2021, cu activitatea principală „activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul” (CAEN 6220).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 47.382.479 lei, profit net de 4.203.239 lei, datorii de 3.109.686 lei, capitaluri proprii de 12.310.703 lei, 133 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-14.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

47.382.479lei

Venituri totale

47.739.400lei

Rezultat net

4.203.239lei

Datorii

3.109.686lei

Capitaluri proprii

12.310.703lei

Capital de lucru

11.310.737lei

Salariați

133

Cifră de afaceri pe salariat

356.259lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/51/2021
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2021000051353
Data înregistrării
11 ianuarie 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, PŢA. CONSILIUL EUROPEI, NR.2, CLADIREA IULIUS MALL. BIROURILE NR.FF B.01. FF B.02 ȘI FF B.03

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14,5%
Profitul, față de anul trecut
-16%
Creștere anuală compusă
+112,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.32%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.87%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare19.53%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-14.51%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.502.261lei
I2Active circulante14.420.423lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe8.765.767lei
I5Casa și conturi la bănci5.654.656lei
I6Cheltuieli în avans73.240lei

Pasiv

I7Datorii3.109.686lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane575.535lei
I10Capitaluri12.310.703lei
I11Capital subscris vărsat97.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă47.382.479lei
I14Venituri totale47.739.400lei
I15Cheltuieli totale42.941.741lei
I16Profit brut4.797.659lei
I18Profit net4.203.239lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați133

Indicatori · 2025

Marjă netă8,87%
Marjă brută10,13%
Rentabilitatea capitalurilor34,14%
Rentabilitatea activelor26,4%
Grad de îndatorare19,53%
Lichiditate curentă4,64
Cifră de afaceri pe salariat356.259lei
Fond de rulment11.310.737lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
-14,51%
Creștere anuală compusă
112,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 47.382.479 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.203.239 lei.
COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
133 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.109.686 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) al mijloacelor de calcul.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .