CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L. (CUI 43508984) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 31 decembrie 2020, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 92.620.885 lei, profit net de 764.060 lei, datorii de 13.865.058 lei, capitaluri proprii de -2.521.141 lei, 233 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 30 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

30

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

30 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-22.25%
Îndatorare
122.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

92.620.885lei

Venituri totale

93.492.087lei

Rezultat net

764.060lei

Datorii

13.865.058lei

Capitaluri proprii

-2.521.141lei

Capital de lucru

-2.551.034lei

Salariați

233

Cifră de afaceri pe salariat

397.515lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020018124408
Data înregistrării
31 decembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR PRECIZIEI, NR.24, WEST GATE

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,9%
Profitul, față de anul trecut
+122,8%
Creștere anuală compusă
+72,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

30clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-22.25%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.82%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare122.38%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință9.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.096lei
I2Active circulante11.314.024lei
I3Stocuri9.165lei
I4Creanțe11.055.809lei
I5Casa și conturi la bănci249.050lei
I6Cheltuieli în avans14.797lei

Pasiv

I7Datorii13.865.058lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-2.521.141lei
I11Capital subscris vărsat61.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă92.620.885lei
I14Venituri totale93.492.087lei
I15Cheltuieli totale92.702.603lei
I16Profit brut789.484lei
I18Profit net764.060lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați233

Indicatori · 2025

Marjă netă0,82%
Marjă brută0,85%
Rentabilitatea capitalurilor-30,31%
Rentabilitatea activelor6,74%
Grad de îndatorare122,38%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat397.515lei
Fond de rulment-2.551.034lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
9,93%
Creștere anuală compusă
72,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 92.620.885 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 764.060 lei.
CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
233 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.865.058 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
30 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .