SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L. (CUI 43507776) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Giurgiu, GIURGIU, înregistrată la 30 decembrie 2020, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 442.700 lei, profit net de 59.254 lei, datorii de 338.003 lei, capitaluri proprii de 187.773 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
27.67%
Lichiditate
1.24 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

442.700lei

Venituri totale

498.526lei

Rezultat net

59.254lei

Datorii

338.003lei

Capitaluri proprii

187.773lei

Capital de lucru

81.909lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

147.567lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020001047527
Data înregistrării
30 decembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. DECEBAL, CAMERA 1, BL.60/2D, SC.B, ET.3, AP.33

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+85,9%
Profitul, față de anul trecut
+117,5%
Creștere anuală compusă
+129,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.67%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.38%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.81%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință85.91%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate258.609lei
I2Active circulante419.912lei
I3Stocuri248lei
I4Creanțe420.912lei
I5Casa și conturi la bănci-1.248lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii338.003lei
I8Venituri în avans152.745lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri187.773lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă442.700lei
I14Venituri totale498.526lei
I15Cheltuieli totale432.236lei
I16Profit brut66.290lei
I18Profit net59.254lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă13,38%
Marjă brută14,97%
Rentabilitatea capitalurilor31,56%
Rentabilitatea activelor8,73%
Grad de îndatorare49,81%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat147.567lei
Fond de rulment81.909lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
85,91%
Creștere anuală compusă
129,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 442.700 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 59.254 lei.
SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 338.003 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCDA SURVEY & PROJECT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .