ARFACTO GROUP S.R.L.

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

ARFACTO GROUP S.R.L. (CUI 43497699) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Zăbala Com. Zăbala, COVASNA, înregistrată la 28 decembrie 2020, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 439.164 lei, profit net de 6.237 lei, datorii de 165.396 lei, capitaluri proprii de 6.452 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.14%
Solvabilitate
3.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

439.164lei

Venituri totale

443.098lei

Rezultat net

6.237lei

Datorii

165.396lei

Capitaluri proprii

6.452lei

Capital de lucru

-2.616lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020000401148
Data înregistrării
28 decembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. COVASNA, SAT ZĂBALA COM. ZĂBALA, STR DAREK, NR.954A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,5%
Profitul, față de anul trecut
+86,3%
Creștere anuală compusă
+42%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate3.87%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.42%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare99.14%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4620212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.051lei
I2Active circulante162.780lei
I3Stocuri152.628lei
I4Creanțe-12.741lei
I5Casa și conturi la bănci22.893lei
I6Cheltuieli în avans5.017lei

Pasiv

I7Datorii165.396lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.452lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă439.164lei
I14Venituri totale443.098lei
I15Cheltuieli totale436.861lei
I16Profit brut6.237lei
I18Profit net6.237lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă1,42%
Marjă brută1,42%
Rentabilitatea capitalurilor96,67%
Rentabilitatea activelor3,74%
Grad de îndatorare99,14%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-2.616lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
18,51%
Creștere anuală compusă
42,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre ARFACTO GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ARFACTO GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 439.164 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.237 lei.
ARFACTO GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARFACTO GROUP S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are ARFACTO GROUP S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARFACTO GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 165.396 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARFACTO GROUP S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARFACTO GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARFACTO GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .