PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

PREMIERE CLASSE WINE S.R.L. (CUI 43410322) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bistricioara Com. Ceahlău, NEAMŢ, înregistrată la 4 decembrie 2020, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.302.577 lei, profit net de 223.607 lei, datorii de 241.576 lei, capitaluri proprii de 241.443 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.302.577lei

Venituri totale

1.306.850lei

Rezultat net

223.607lei

Datorii

241.576lei

Capitaluri proprii

241.443lei

Capital de lucru

371.443lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

651.289lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/1047/2020
Data înregistrării
4 decembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT BISTRICIOARA COM. CEAHLĂU, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+229,1%
Profitul, față de anul trecut
+151,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate2.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate17.17%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare39.41%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință229.1%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante613.019lei
I3Stocuri213.410lei
I4Creanțe337.778lei
I5Casa și conturi la bănci61.831lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii241.576lei
I8Venituri în avans130.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri241.443lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.302.577lei
I14Venituri totale1.306.850lei
I15Cheltuieli totale1.038.220lei
I16Profit brut268.630lei
I18Profit net223.607lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă17,17%
Marjă brută20,62%
Rentabilitatea capitalurilor92,61%
Rentabilitatea activelor36,48%
Grad de îndatorare39,41%
Lichiditate curentă2,54
Cifră de afaceri pe salariat651.289lei
Fond de rulment371.443lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
229,1%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.302.577 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 223.607 lei.
PREMIERE CLASSE WINE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 241.576 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIERE CLASSE WINE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIERE CLASSE WINE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .